Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

 Kiralama Koşulları

Kiralama Yaşı ve Ehliyet:
Kiralanan aracı sadece sözleşme üzerinde belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için ek sürücü hizmeti satın alınmalıdır. Aracı kullanacak kişi/kişiler en az 23 yaşında olmalı ve en az 3 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır.
Ek Sürücü :
Araçların 3.şahıslarca kullanımı, Demir oto kiralama yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için merkezimizi arayabilirsiniz.
Ödeme Şekilleri :
Ödemeler, geçerliliği Demir oto kiralama nakit olarak yapılır. Kiralama başlangıcında araç grubuna göre değişen tutarlarda blokaj uygulanır. Kiralamanın sonunda oluşabilecek farklar yine aynı şekilde  tahsil edilir.
Kiralama Süresi :
Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 1 gün yani 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.
Adrese Araç Teslim Etme ve/veya Adresten Teslim Alma :
İstenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir. Ek ücret mesafeye göre değişiklik gösterdiğinden merkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Tek Yönlü Kiralama:
Aracın kiralama yapılan şehirden Demir oto kiralama ofisinin bulunduğu farklı bir şehirde iade edilmesi Demir oto kiralama’nın onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
Teslimde Gecikme / Uzatma :
Önceden belirlenen kiralama süresinin uzatılması Demir oto kiralama’nın onayına tabidir. Toplam kiralama süresi(gün sayısı) 24’er saatlik periyodlar üzerinden hesaplanır ve 30 dakikayı aşan gecikmelerde ek ücret hesaplanır.
Trafik Cezaları :
Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine Demir oto kiralama tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.
Yurtdışına Çıkış :
Kiralanan araçlar ile Türkiye sınırları dışına çıkılamaz.
Yakıt ve Temizlik:
Araçlar kiracıya boş depo ile teslim edilir. Kiracının da aracı boş depo ile teslim etmesi gerekir. Araçalar kiracıya temiz teslim edilir. Kiracının da aracı temiz teslim etmesi gerekir. Aksi takdirde temizlik ücreti kiracıdan tahsil edilir.
Ek Ürün ve Hizmetler :
Aşağıda belirtilen hizmetler kiralama esnasında talep edilmesi halinde ve müsaitlik dahilinde ek ücret karşılığı temin edilir. Ücret bilgisi veya detaylı bilgi için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.
-Çocuk veya bebek koltuğu
-Şoförlü Kiralama
Rezervasyon İptal veya Değişikliği :
Rezervasyonunuzda müsaitlik ve onay dahilinde değişiklik yapabilir, ek ürün ekletebilir veya çıkartabilirsiniz. Bu değişiklikler fiyat farkına sebep olabilir. Değişikliği onaylayarak fiyat farkını kabul etmiş olursunuz.
Ön ödemeli rezervasyonların iptalinde, kiralama tarihine 7 günden daha fazla bir süre var ise tüm ödeme iade edilir.
Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 3-7 gün kala iptal edilmesi halinde toplam kira ücretinin %50’si iade edilir.
Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 1 veya 2 gün kala iptal edilmesi halinde veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması halinde(No Show) kira ücreti iade edilmez.
Kiralamanın Erken Bitmesi veya Uzaması :
Aracın kira başlangıcında belirtilen süreden önce iade edilmesi halinde aracın kullanıldığı gün sayısına göre toplam kira ücreti tekrar hesaplanır ve iade tutarı var ise ödeme yapılan kredi kartına iade gerçekleşir.
Aracın kira başlangıcında belirtilenden daha ileri bir tarihte iade talebi öncelikle araç müsaitliğine bağlı olarak Hertz’in onayına tabidir. İlave ücret tutarı toplam kira gününe göre tekrar hesaplanarak ödeme yapılan kredi kartından ek tahsilat olarak tahsil edilir.

En Uygun Fiyata En iyi Teklif

Piyasada karşılaşabileceginiz en iyi teklifleri garanti ederiz.